Kiepski występ polskiej drużyny na początek eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - przegrana z zespołem narodowym Czech!

Poprzedni mundial w wykonaniu polskiej narodowej drużyny nie był za bardzo udany. Nasi piłkarze oczywiście dali radę awansować do fazy pucharowej, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice futbolu z Polski zgodnie sądzili, iż konieczna jest zmiana na pozycji szkoleniowca. I właśnie z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o przerwaniu współpracy z Czesławem Michniewiczem. Kolejnym trenerem piłkarskiej reprezentacji Polski został Fernando Santos, którego pierwszym ważnym przeciwnikiem była kadra Czech. To było pierwsze spotkanie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i niezwykle ważne było to, by zwyciężyć.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w polskiej reprezentacji były dobre, lecz weryfikacja przyszła naprawdę szybko. Już po trzech minutach spotkania zespół narodowy Czech bowiem dała radę strzelić dwa gole. To było wielkie zaskoczenie zarówno dla fanów zebranych na stadionie w Pradze, jak i zawodników. Od samego początku meczu piłkarze narodowej drużyny Czech prezentowali się o wiele lepiej od naszych piłkarzy i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej połowie to się zmieni. W drugiej odsłonie tego spotkania polska narodowa kadra wyglądała nieco lepiej, jednak to czescy gracze strzelili trzeciego gola. Jan Kuchta był zdobywcą gola numer trzy w 64. minucie meczu. Gracze polskiej drużyny narodowej dali radę zdobyć tylko jednego gola na trzy minuty przed końcem meczu. Warto mieć na uwadze to, że ten pojedynek w wykonaniu zespołu polskiego był tragiczny. Portugalski selekcjoner Santos bez wątpienia nie w ten sposób debiut w narodowej reprezentacji Polski. Drużyna Polski w drugim starciu zmagań eliminacyjnych będzie się mierzyć z Albanią. W tym pojedynku piłkarska reprezentacja Polski musi zgarnąć 3 punkty.

Tagi: Online Sport

Brak komentarzy

Zostaw komentarz