Powinno się być poinformowanym, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują też w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. W związku z tym każdy z nas powinien w przyzwoity sposób przypilnować to, aby były one nie tylko mocne oraz sprawne, ale też nie były zbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymywanie moczu w naszym pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób bardzo staramy się wykonywać jak najbardziej przyjemne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. W tego rodzaju trudnościach ogromnie istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Co więcej,, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco także istnieje możliwość ich wykonywania. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być bez mała tak samo długa jak skurcz, podczas wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest również ważny. Gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej możliwej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej oraz wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz