Trzeba być poinformowanym, że jeżeli mowa o mięśniach dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która odpowiada między innymi za utrzymywanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Wspomniane mięśnie utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy które znajdują się w miednicy. Z tego względu właściwie każdy powinien w wystarczający sposób przypilnować to, aby były one zarówno mocne jak i sprawne, ale także nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy pilnują utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu a także niektórych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kwalifikowany sposób bardzo staramy się osiągać możliwie jak najbardziej owocne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać potrzebną pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego rodzaju problemach ogromnie ważny jest aspekt związany z indywidualnym podejściem do wszystkich pacjentów. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku należałoby zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na stojąca, na leżąco jak i na siedząco też istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa pomiędzy skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak sam skurcz, w trakcie wykonywania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy uzyskamy wprawę, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy w zasadzie w każdej sytuacji, na przykład w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Ćwiczenia regularne wzmacniają mięśnie i zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to ogromnie ważne w okresie ciąży.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz