Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, bądź też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która jest odpowiedzialna m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Mięśnie te utrzymują również w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w naszej miednicy. W związku z tym właściwie każdy powinien w przyzwoity sposób zatroszczyć się o to, aby były one nie tylko sprawne i mocne, ale również nie były nadmiernie napięte. Mięśnie dna miednicy nadzorują utrzymanie moczu w naszym pęcherzu a także różnorodnych narządów w jamie brzusznej, co niewątpliwie trudno też ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób staramy się uzyskiwać możliwie jak najbardziej pozytywne efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, klientom z z ginekologicznymi, urologicznymi i proktologicznymi problemami. Przy tego typu niedogodnościach ogromnie istotny jest aspekt związany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

W dodatku pożądane byłoby zwrócić uwagę na wybrane ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Na siedząco, na stojąco jak i na leżąco także istnieje możliwość wykonywania ich. Fakt dotyczący tego, iż przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak skurcz, w czasie wykonywania powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Podczas gdy dojdziemy do pewnego rodzaju kunsztu, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz